Värska Kuurortravikeskus

+372 799 3901

Värska kuurortravikeskuse logo.

Ravi / Liikumisravi / Vesivõimlemine grupis

Kaks Värska kuurortravikülalist mineraalveebasseinis spetsiaalsete hantlitega vesivõimlemist tegemas füsioterapeudi juhendamisel.

Vesivõimlemine grupis

Karastab ja ergutab.

10 €

grupis

Suur vann

30 €

Saadaval: E-R; Kestus: 30 min

Kuidas toimub vesivõimlemine

Vesivõimlemine sobib kõigile, nii vanadele kui noortele, ka neile, kelle jaoks tavaline võimlemine võib osutuda raskeks. Vees tunneb inimene end kergena, korraliku treeningukoormuse saab lühema aja ja vähema vaevaga.

Vesivõimlemine parandab enesetunnet, tõstab tuju, parandab liigeste liikuvust ja lihaste töövõime, aitab alandada kehakaalu. Ujumisoskus ei ole vajalik. Tunnis sooritatakse harjutusi kõikidele lihasrühmadele, lihtsamaid koordinatsiooni-, venitus- ja lõdvestusharjutusi.
Võimlemisvahenditest kasutatakse nuudleid, vesihantleid, veekindaid, ujumislaudu. Veetemperatuur on 28-30 kraadi. Ravivõimlemise basseinis on mineraalvesi.

Füsioterapeudid oskavad soovitada igaühele sobiva harjutuste kava

Liikumisravi eesmärgid on:

  • füüsilise võimekuse säilitamine ja arendamine (vastupidavuse ja südame tervise arendamine, treenides nii maal kui vees)
  • haigete liigeste ravivõimlemine ehk liikumisravi (probleemsete liigeste/lihaste sihipärane ravi harjutustega võimlemissaalis või basseinis, et säiliks liigeste liikuvus)
  • lihasjõu säilitamine ja parandamine.
  • osteoporoosi liikumisravi (kukkumist vältida aitavate lihaste tugevdamine ja tasakaalutreening, õigete kehaasendite ja kukkumiste vältimise õpetus)
MUDARAVI NÄIDUSTUSED:
reumaatilised haigused, kroonilised liiges- ja lihaspõletikud, lülisamba haigused, lihasatroofia, traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumised, kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem), kroonilised naistehaigused, kroonilised sisehaigused.

MUDARAVI VASTUNÄIDUSTUSED:

ägedalt kulgevad põletikulised haigused, hiljutised operatsioonid, naha haavandid, veenipõletikud, suured veenilaiendid jalgadel, südamepuudulikkus, ( raviga kompenseerimata ) hüpertensioon, kasvajalised haigused.

Protseduuride aegade broneerimine telefonil +372 799 3900 või admin@spavarska.ee

Scroll to Top