fbpx

Vaba aeg

Sõltumata aastaajast on Värska kuurortravikeskuse külastajad alati lummatud imekaunist Setomaa loodusest. Asume eemal linnamürast ja tööstustest. Magus ja värske männimetsaõhk ning jalutuskäigud matkarajal tagavad hea isu ja kosutava une.

Puhkus Värskas on midagi enamat, kui lihtsalt tõhusad raviprotseduurid, lummava järvevaatega toad ja maitsev kohalik köök. Kuurort oma erilise mikrokliimaga asub tööstusliku saasteta ja müravabas keskkonnas. Kõike seda saab aastaringselt uudistada ning nautida.

K
ui raviprotseduuride või Värska veekeskuse nautimisest jääb aega üle, saab seda põnevalt veeta nii õues kui ka majas sees. Loomulikult ärgitame oma puhkajaid eelkõige aktiivsematele tegevustele, mis soodustavad immuunsüsteemi tugevdamist ja aitavad keha ja vaimu tervena hoida. Näiteks disc-golf sanatooriumi kõrval rohelisel rannaalal pakub alati rohkelt rõõmu igas eas mängijatele, arendab koordinatsiooni, meeskonnatunnet ja annab võimaluse liikuda värskes õhus. Soojemate ilmadega saab kasutada lõbusaks koosolemiseks ka pikniku ja grillimisplatse. Suvel saab järve ääres päikest võtta, ujuda või süüa jäätist veekeskuse Näki kohvikus.

Pikalombi matkarada on sobilik nii väiksemale matkasellile kui ka eakale jalutajale. Matkaraja vaatetorn annab võimaluse näha metsiku looduse asukaid toimetamas otsekui peo peal ning laseb kiigata üle suure soo, kus jookseb ka eesti-vene riigipiir.

Pikemateks retkedeks Värska ümbruses saab soodsa hinnaga rentida jalgrattaid. Unustage puhkuse ajaks autorool ning hingake sõites täiel rinnal. Turvaline kergliiklustee kulgeb sanatooriumist otse Värskasse – kirikust ja külaplatsist mööda Seto Talumuuseumini. Võimalik, et vahelduseks tuleb tuju minna hoopis vaatlusretkele järve peale, kus näeb vee pealt tavatu nurga alt seto ja piiritaguseid vene rannakülasid. Suvisel ajal pakub toredaid laevasõite Seto Line.

Tubasemat meelelahutust saab vaba-aja keskuses, kus on väike raamatukogu, lauamängud (s.h. kabe ja male) ja koroona. Iganädalased tegevused kohvikus Lahe on teisipäevane seto folklooriõhtu koos tantsuga ning reedene tantsuõhtu elava muusikaga.

IMG_9708web

Mida teha

Toredaid mõtteid kohapeal ajaveetmiseks
Seto talumuuseum BEDU1027web

Kuhu minna

Häid ideid piirkonna avastamiseks