fbpx

Värska Kuurortravikeskus

+372 799 3901

Värska kuurortravikeskuse logo.

Kuidas sündis TSILK?

Eesti esimene 100% looduslikust ravimineraalveest nina- ja kurgusprei

Meditsiiniseade nina- ja kurgusprei Tsilk sündis Värska kuurortravikeskuse koostööst Tartu Ülikooli teadlastega, kes otsisid vastust järgmisele küsimusele: kuidas teha inimestele kättesaadavaks aastakümnete jooksul oma tõhusust ülemistele hingamisteedele tõestanud Värska kuurordi kange ravimineraalvesi?

Nina- ja kurgusprei uuring ületas kõik meie ootused. Erinevalt mere- või ookeanivee baasil toodetavatest spreidest sisaldab Tsilga lahus algupäraselt kõiki väärtuslikke mineraale ja mikroelemente (B, Fe, Mn, Li, Sr, Ba) juba optimaalses koguses, seega mineraalvesi ei vaja lahjendamist ega säilitusaineid. Värska nr. 6 puurkaevust 595 meetri sügavuselt voolavale looduslikule mineraalveele puudub inimtekkeline keskkonnamõju – vesi on maapõue sügavustes puutumatuna püsinud aastatuhandeid.

Lahuse soolasisaldus on natuke kõrgem keha loomulikust (0,9%-ne NaCl lahus) soolatasemest. Soolane mineraalvesi leevendab ninakinnisust, puhastades samal ajal ninaõõnt liigsest limast ja aitab seda kaitsta nakkuste eest. Leevendust saab kurguärrituse ja kurgukuivuse korral. TSILK ei sisalda tööstuslikke raviaineid ja seetõttu pole sellel kahjulikke kõrvalmõjusid ja seda võib kasutada pikema aja jooksul.

Tsilk tsilk tsilgakõnõ, terves´ tege helü ja meele…

Rõõmsas reklaamvideos proovivad TSILK ninasprei headust Jalmar Vabarna ja Merca. Muusika on loonud ansambel Zetod. Produktsioon Telepaat OÜ. Loovlahenduse kontseptsioon Adverbum.

Tsilk infoleht

Tsilk kurgu- ja ninasprei 30 ml pudel ja karp.

Tsilk kurgu- ja ninasprei

TSILK ninasprei artiklid ja meediakajastused

Läbimurre tootearenduses sündis Värska kuurortravikeskuse ja Tartu Ülikooli teadlaste koostööna saab lugeda teadlase Enn Karro koostatud artiklist.

Värska kuuenda puuraugu saladusest kõneleb Tartu Ülikooli koostatud videoklipp.

Postimees Tervis veebiartikkel Värska ravimineraalveest loodi nina- ja kurgupihus.

Ninasprei uuringust räägivad Enn Karro, Ain Raal, Uno Mäeorg, Kersti Virro. Kuula Vikerraadio Nutikas podcasti

Artikkel Südameapteek soovitab TSILK ninaspreid.

ETV telesaade TeadusEST tutvustab TSILK ninasprei tootmist.

Koostööpartnerid ja edasimüüjad

TSILK müügi- ja turundusjuht

Kersti Virro

E-mail: kersti.virro@spavarska.ee

 

Telefon: 58189534

Scroll to Top