fbpx

Värska Kuurortravikeskus

+372 799 3901

Värska kuurortravikeskuse logo.

Ravi / Balneoteraapia / Ravimuda vann

Värska kuurortravikeskus, mees ravimuda vannis.

Ravimuda üldvann

Üldvann temperatuuril 41-43 kraadi.

20 €

Tavaline vann

Suur vann

30 €

Saadaval: E-L; Kestus: 10 min
Miks toimib unikaalne Värska ravimuda?
Ja milliseid haigusi saab selle abil ravida

Kui mujal pakitakse inimesi mudaravi käigus mähisesse, siis Värska kuurortravikeskuse külaline saab mõnuleda mugavas, keha kuju järgivas vannis, ehtsas ravimudas. Need vannid on spetsiaalselt Värskas sanatooriumi mudaraviprotseduuri jaoks välja töötatud sarkofaagvannid. Need järgivad täpselt inimese kehakuju ja on kujundatud nii, et keha oleks vannis maksimaalselt lõdvestunud.

Vastavalt kehapikkusele paigaldab teenindaja otsalaua ja asetab teie pea alla sooja veega täidetud padja. Mudavann võetakse temperatuuril 41-43 kraadi, nii et päris kuumalt. Te saate piisavalt aega, et vaikselt sisse istuda ning soojendatud mudaga harjuda. Kui olete ükskord üleni mudas, ei taha te enam sealt väljuda!

Kuum mudavann mõjutab organismi termiliselt, selle mõnus kreemjas koostis paitab teie nahka ning rikkalik orgaaniliste ühendite bukett tagab head raviomadused. Ja selle lõhn on tõestuseks, et tegu on puhtast loodusest pärit ainega, millele pole lisatud kunstlikke lisaaineid.

Ravimuda voolab vanni otse mööda jämedaid torusid. Ta liigub vanni mudahoidlast, olles eelnevalt soojendatud spetsiaalses mudareaktoris, mis asub ravikorpuse keldris. Hoidlasse tuuakse muda sanatooriumi kõrvalt Värska lahe mudamaardlast, kus seda kaevandatakse kord paari aasta tagant spetsiaalse laevaga järve põhjast.

Värska lahe muda on järvemuda. Järvemuda on palju rikkalikum oma orgaaniliste ainete poolest, võrrelduna meremudaga. Samuti on järvemuda meeldivama lõhnaga ja paremini talutav.

Mudaravi sobib nii kosmeetiliseks protseduuriks kui tõsisemaks ravimiseks. Sobilik väga paljude seisundite puhul, kuid on mõnel juhul ka vastunäidustatud.

Tegu on Värska kuurortravikeskuse kõige omanäolisema
ja levinuma mudaravi protseduuriga,
mis annab mõnusalt lõõgastunud enesetunde

Ravimuda lahjendatakse väga soolase Värska mineraalveega temperatuuril 41-43 kraadi. Magevee ravimuda on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav, biostimuleeriv (ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav) ja kehast liigset vedelikku ning mürke eemaldav protseduur.

Ravimuda mõjub organismile kui termiline, mehhaaniline ja keemiline ärritaja. Tekivad muutused närvi- ja südame-vereringesüsteemis, nahas, vere koostises, ainevahetusprotsessides. Mudaprotseduuride mõjul sageneb haigetel pulss, protseduuri algul ka hingamine, paraneb vereringe. Ravikuuri algul võib kergelt ägeneda krooniline haigusprotsess, sest ainevahetus aktiviseerub.

Värska ravimuda peetakse maailmas üheks ainulaadsemaks ravitoimeliseks mageveemudaks, millele väidetavalt maailmas analoogi ei leidu. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest kümme korda rikkalikum kui meremuda, sisaldab ka väävelvesinikku.

MUDARAVI NÄIDUSTUSED:
reumaatilised haigused, kroonilised liiges- ja lihaspõletikud, lülisamba haigused, lihasatroofia, traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumised, kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem), kroonilised naistehaigused, kroonilised sisehaigused.

MUDARAVI VASTUNÄIDUSTUSED:

ägedalt kulgevad põletikulised haigused, hiljutised operatsioonid, naha haavandid, veenipõletikud, suured veenilaiendid jalgadel, südamepuudulikkus, ( raviga kompenseerimata ) hüpertensioon, kasvajalised haigused.

Protseduuride aegade broneerimine telefonil +372 799 3900 või admin@spavarska.ee

Scroll to Top