Värska Kuurortravikeskus

+372 799 3901

Värska kuurortravikeskuse logo.

Ravi / Balneoteraapia / Pärlivann

Värska kuurortravikeskus, naine loodusliku mineraalveega pärlivannis.

Pärlivann

Loodusliku mineraalveega ja peente mullikestega ravivann.

16 €

eraldi ostes

Suur vann

30 €

Saadaval: E-P; Kestus: 10 min

Kuidas toimib loodusliku mineraalveega pärlivann?

Mineraalvee raviomadusi tunneb inimkond juba iidsetest aegadest. Mineraalveeallikate juurde ehitati antiikajal templeid, kus haigeid raviti samal viisil kui tänapäeval – dieedi, liikumise, vannide ja vee joomisega. Looduslik mineraalvesi ravib keha nii seest kui ka väljast.

Mineraalvett on Värskas kolme sorti: kaks joogivett ja vannivesi.

Värska mineraalvesi on lauaveena tuntud olnud aastakümneid ja on siiani väga kuulus. Joogi-mineraalvesi Värska Kange(Värska-4; 6,5 g/l) on ainulaadse koostise ja suure broomi- ja magneesiumisisaldusega. Sobib ideaalselt sapiteede, ülemiste hingamisteede ja haavandtõve raviks. Vähese soolasisaldusega lauavesi Värska Mahe (Värska-5; 2,1 g/l) mõjub hästi maoülihappesuse korral ja on suurepärane janukustutaja. Tugevalt soolast mineraalvett Värska-6 (21,6g/l) kasutatakse peamiselt vanniprotseduurides, näiteks unehäirete, nahahaiguste, krooniliste põletike ja neuroosi raviks, kuid mõnede haiguste puhul (näiteks soolehaigused) ka joogiveena. Soolsuselt on see võrdne Musta mere või ookeani veega.

Kuidas toimib pärlivann?

Selleks ajaks kui istute vanni, on veetemperatuur säetud mõnusalt siidiseks – 37–39 kraadi. Olete üleni kaetud loodusliku mineraalveega Värska-6, mis oma soolsuselt sarnaneb ookeaniveele ja on kümme korda kangem kui Värska lauavesi. Vesi voolab vanni otse maapõuest enam kui poole kilomeetri sügavuselt 600 miljoni aasta vanuste kivimite vahelt. See on tõeline looduse vägi, millel on teaduslikult tõendatud ravitoime. Ja siis lisanduvad „pärlid!” – peente õhumullikeste mikromassaaž, mis toniseerib, parandab vereringet, mõjub soodsalt närvisüsteemile.

Mis teeb selle eriliseks?

Teid ümbritsev looduslik mineraalvesi Värska-6 sisaldab mitmeid mikroelemente: vaske, tsinki, strontsiumi, mangaani, broomi, liitiumi ja vähivastaselt mõjuvat seleeni. Hingake sügavalt sisse. Ruumi astudes tundsite erilist lõhna, milles on kerge väävelvesiniku ja soolaaurudega segunenud aroom. Sellel on väga hea toime hingamisteedele. Sel ajal kui olete vannis, mõjub rahustavalt ka veeauruga sisse hingatav broom. Leevendust saavad astmanähud, seljavalud, psoriaas, lihaspinged ja terve hulk stressi tekitavaid vaevusi. Ilmselt sooviksite, et see kestaks veelgi pikemalt, kuid ees ootavad mitmed protseduurid, millistel on samasugune enesetunnet parandav mõju.

Leevendust saavad astmanähud, seljavalud, psoriaas, lihaspinged ja terve hulk stressi tekitavaid vaevusi.

Pärlivann loodusliku mineraalveega on meie üks populaarsemaid ja väärtuslikumaid protseduure. Broomirikas ja väga soolane mineraalvesi Värska-6 mõjub rahustavalt kehale ning tervendavalt nahale.

 

Mineraalveevann võetakse temperatuuril 37-39 C, millele lisandub peente õhumullikeste mikromassaaž , mis toniseerib, parandab vereringet, mõjub soodsalt närvisüsteemile. Vannivesi Värska-6 on väga soolane (21g/l) mineraalvesi, mis voolab 572-600 meetri sügavusel 600 miljoni aasta vanuste kihtide vahel. Värska-6 sisaldab mitmeid mikroelemente: vaske, tsinki, strontsiumi, mangaani, broomi, liitiumi, ja vähivastaselt mõjuvat seleeni.

NÄIDUSTUSED:
naha-ja limaskestapõletikud, neuroos, unehäired, ülemiste hingamisteede ja suuõõne põletikud, nahahaigused (psoriaas, neurodermiit), allergilised haigused, jämesoolehaigused, liigestehaigused, lihaspinged. Lisaks vereringe ja verevarustuse häired, lihastehaigused, ainevahetushäired, närvisüsteemi häired, veenilaiendid, stress, seljavalud.

VASTNÄIDUSTUSED:

individuaalne talumatus

Protseduuride aegade broneerimine telefonil +372 799 3900 või admin@spavarska.ee

Scroll to Top