Värska Kuurortravikeskus

+372 799 3901

Värska kuurortravikeskuse logo.

Miks on perel külmade tulekuga nina jälle umbes?

Talvel esimeste miinuskraadide tulekuga tabab paljusid peresid ebameeldiv üllatus – nii lapsed kui täiskasvanud tunnevad kipitavat kurku ja nina kaudu on raskem hingata. Miks see nii on ja mida selle ennetamiseks ette võtta?

Värska kuurortravikeskuse peaarst dr. Külli Margus selgitab, et põhjuseks on külma saabudes tekkiv temperatuuride kõikumine. „Kütteperioodi algusega viibime suure osa ajast siseruumides, kus õhk on väga kuiv. Õue minnes tabab meie keha tugev kontrast sooja siseruumide õhu ja külma välisõhu vahel. See paneb organismile eriti talve alguses suure koormuse ilmaoludega kohanemiseks ning samal põhjusel jäävad inimesed tihtipeale ka soojamaareisidelt koju saabudes haigeks,“ seletab peaarst.

„Kõik see nõrgestab kokkuvõttes immuunsüsteemi ja muudab meie keha viiruste eest kaitsetuks. Lahenduseks on anda kehale võimaluse taastumiseks,“ soovitab ta. Sarnaste ülemiste hingamisteede murede leevendamiseks ning ennetamiseks sobib näiteks Värska kuurortravikeskuses pakutav soolakamber. „Sool on põletikuvastane ja baktereid hävitav. Soolakambri külastamine mõjub ülemiste hingamisteede vaevuste suhtes hea profülaktikana, eriti mõne päeva jooksul korduvate seansside puhul. Samas on ka soolane mineraalvesi vastupanuvõimet tasakaalustav ja rahustava toimega,“ märgib ravijuht.
Soolakambri ja mineraalvee vanniprotseduuridega puhkus, mida Värska kuurortravikeskus pakub nii peredele kui paaridele talveperioodil soodushinnaga, annabki organismile taastumiseks vajaliku jõu.

Protseduurid koosmõjus veekeskuse- ning saunamõnudega loovad puhta looduse rüpes täiusliku keskkonna. Värska mändide magus lõhn ja Eestis parimaks tunnistatud õhukvaliteet tekitavad koosluse, mille sarnast pole võimalik järgi teha üheski linnapargis. Isegi kõigest nädalavahetus Värska kuurortravikeskuses võib juba teha imesid.

Reegi maja ehk Värska külastuskeskus kuurortravikeskuse lähistel.

Nädalakava 27.-31.03

Esmaspäeval 27.03 14.00 RAHULIK JALUTUSKÄIK PIKALOMBI MATKARAJALE.Soovijatel koguneda administraatori juures. Sobib ka lastele, tasuta.16.00 SHINDO VENITUS- JA LÕÕGASTUSTUND võimlas kabinett 321.Eelregistreerimine ja tasumine administraatori juures,osalustasu

Read More »
Värska talumuuseumi väravad.

Nädalakava 20.-26.03

Esmaspäeval 20.03 14.00 RAHULIK JALUTUSKÄIK MATKARAJALE. Soovijatel koguneda administraatori juures. Sobib ka lastele, tasuta.16.00 SHINDO VENITUS- JA LÕÕGASTUSTUND võimlas kabinett 321. Eelregistreerimine ja tasumine administraatori

Read More »
Värska kuurort - sanatoorium ja laht lennukilt pildistatuna.

Puhkus elu allikatel

Suunurgad kerkivad justkui iseenesest. Kohe algab puhkus. See on täis tervendavat lõõgastust, konnade krooksumist, magusaid mustikaid, suus sulavat kamavahtu ja meesõira. Kuhu te ka ei vaataks, paistavad kõikjal männid, mille magus lõhn laseb hingata täiel rinnal.

Read More »
Mees ja naine Lahe kohvikus Värska kuurortravikeskuses tantsuõhtul tantsimas.

Nädalakava 6.-10.02

Esmaspäeval 6.02 14.00 RAHULIK JALUTUSKÄIK MATKARAJALESoovijatel koguneda administraatori juures. Sobib ka lastele, tasuta Teisipäev 7.02 15.00 KEPIKÕNNIMATK METSARAJALSoovijatel registreerida administraatori juures, riietuge vastavalt ilmale,koguneme administraatori

Read More »
PERH-i taastusravikliiniku juhataja Dr. Annelii Jürgenson ettekande järel Värska kuurort 50 konverentsi päevajuhi Märt Treieri küsimustele vastates.

“Kuurortravi on 4. pensionisammas.”

Ennetuse ning taastusravi osakaal Eesti meditsiini eelarves on liialt väike, tõdesid 3. septembril Värskas toimunud Setomaa Liidu ja Värska kuurortravikeskuse esindusliku rahvusvahelise konverentsi osalejad. Nii

Read More »

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top