fbpx
Missugust järelravi on tarvis Covid-19 viirusesse nakatunuile
08/04/2020
Varje-Riin Tuulik, taastusraviarst, kõnelemas Värska ravimudast.
VIDEOLUGU: Värska järvemuda võiks asendada valuvaigisteid
18/01/2021


Värska kuurortravikeskus Setomaa Aasta ettevõtjate seas

Lõuna-Eesti Postimehe kajastus


28. oktoobri õhtupoolikul jagati Värskas tänavu renoveeritud külastuskeskuses Reegi majas välja aasta ettevõtlustunnustused. Aasta ettevõtjaks Setomaal kuulutati Lõuna-Antsu talu peremees Rein Kooser. Tänukirjad koos Piusa savikojas valminud spetsiaalse kausiga said Politsei- ja Piirivalveamet, Värskas kauplus Lemmikut pidav Marmil OÜ, Setomaa Liit ja Värska kuurortravikeskus, kirjutas Lõuna-Eesti Postimees.

Värska kuurortravikeskus oli konkursile nomineeritud tootearendusega - loodusliku mineraalvee ninaspreiga Tsilk. Eesti maapõues on rikkusi, mille väärindamiseks on head ideed ja teadlaste nõu tarvis. Neid rikkusi leidub loomulikult ka Setomaal. Teadlased leidsid, et Värska kuurortravikeskuse puuraugust nr. 6 ammutatav mineraalvesi on ideaalne nina limaskesta vaevuste leevendamiseks. Mõeldud tehtud, valimis maailma esimene TSILK Värska looduslikust mineraalveest nina- ja kurgusprei. See mõte ja tegu vääris Setomaa vallapoolset tunnustust.

Värska vallavanem Raul Kudre sõnas, et tänavu aasta oli kõigile, sealhulgas ettevõtjatele keerulisem kui eelnevad ja maailmas valitsev koroonakriis jättis oma jälje, kuid samas sundis ka nutikusele.„Setomaa ettevõtjad on sellest kõigest hästi välja tulnud ning tööd jätkanud“ sõnas vallavanem. „Eks mõneti on võidetud, mõneti kaotatud. Kergekäeliselt pole midagi kinni pandud ja on oldud väga vastutustundlikud. Kõik, kes täna tänukirjad ja tiitli saavad kindlasti väärivad seda.“ Setomaal on registreeritud ligi 300 ettevõtet.

Värska kuurortravikeskus protseduurid loodusliku mineraalvee vann

Tervüs mineraalviist

Eelkõige ägeda hingamisteede viirusnakkuse läbipõdenud või krooniliste respiratoorsete vaevuste kannatajatele