fbpx

Piusa koobaste külastuskeskus


Nad on seal. Nahkhiired. Piusa koobastes asub Euroopa suurim nahkhiirte koloonia, kes peidavad end käikude sügavustesse pikaks talveperioodiks.

P
iusa koopad on inimtekkelised ning neid iseloomustavad kõrged võlvid ja sambad, mis sarnanevad suurtele katedraalidele ja kirikutele. Praeguseks on avatud sissepääs muuseumikoopasse, kus on valgustus ja vaateplatvorm koopasisemuse turvaliseks uurimiseks.

Külastuskeskuses saab 3D-arvutimudeli abil virtuaalselt jalutada koobaste sügavustes ning otsida seal asuvaid altareid; tutvuda AHHAA keskuse poolt valmistatud eksponaatidega; vaadata filme koobaste tekkeloost ja kaitsealustest taime- ning loomaliikidest; tutvuda lähemalt Piusa liivadega ; süveneda nahkhiirte elu-olusse; mängida põnevat koopamängu; meisterdada liivapudeleid ja liivakaarte (ettetellimisel); kasutada seminariruumi erinevate ürituste läbiviimiseks (konverentsid, seminarid, peod jne); kohvikus keha kinnitada; külastada Muuseumikoobast koos giidiga.

Piusa koobastiku looduskaitsealal asub 1,4 km pikkune matkarada. Matkarada tutvustab tüüpilist nõmmemetsakooslust ja sellele omaseid taimeliike ning pakub jalutamise võimalust männimetsa värskes õhus. Matkarada algab ja lõpeb parklas, mis hõlbustab rajale tulekut ja sealt lahkumist. Rahulikuks loodusevaatlusretkeks kulub umbes üks tund. Rada on varustatud 9 infotahvliga, mis tutvustavad Piusa koobastiku looduskaitseala loodusväärtusi.

Lisainfot lahtiolekuaegade ja kontaktide kohta leiab külastuskeskuse kodulehelt www.piusa.ee.