fbpx

Pikalombi loodusrajad


Võimalik on valida 3,8 ja 9,1 km raja vahel. Lühema looduraja läbimiseks kulub olenevalt matkaja võimetest ja tempost kuni 1 tund. Pikema 9,1 km matkaraja läbimiseks aga 2-3 tundi. Rajatised võivad olla kohati amortiseerunud, matkates tasub olla tähelepanelik ja ettevaatlik ning kasutada matkamiseks sobivat varustust.

L
oodusradade alguspunktiks on Värska Sanatooriumi parkla. Loodusrajad on läbitavad sügisel, kevadel ja suvel nii jalgsi kui jalgrattaga. Velna soo laudteel tuleb jalgratast lükata käekõrval. Laudtee on suurvee ajal üleujutatud ja läbitav vaid kummikutes.

Kokku on rajal 11 punkti. Igast punktist näitavad suuna kätte suunaviidad eesootava rajapunkti numbriga. Vaatetorni juures asub puhkepaik pinkidega, olemas kaarditahvel ja infoleht. Tornist avaneb suurepärane vaade soole. Palja silmaga seletab nii Eesti-Vene piiritähiseid kui ka taamal üle metsa kõrguvat Kulje (Venemaa) kiriku torni.

Loodusradadel saad nautida männikuid, kasesalusid, niitusid ja jääaja tulemusena tekkinud Velna sood. Radadel saad tutvuda Värska lahe ja Pihkva järve lähimaastikuga ning vanade Setomaa külade miljööga. Kohati paljanduvad liivased alad karjääris, rajal matkates möödud kahest väikesest järvest: Saarepää ja Kurtjärv. Võimalik tutvuda kobraste pesitsemisalaga. Sügiseti on metsad marja- ja seenerikkad, soos punetavad jõhvikad.