fbpx

Mida teha

Toredaid mõtteid kohapeal ajaveetmiseks

 
Rohkelt liikumist vabas õhus lisab kuurortravi protseduuridele ja veemõnudele veelgi rohkem tervislikku mõju. Protseduuridest vabal ajal saab ka ilma autota lähiümbruses ringi liikuda ning õppida tundma kohalikku loodust ja unikaalset kultuuripiirkonda - Setomaad.

P
akume võimalust sobiva ilma korral osaleda meie vabaaja tegevusjuhi korraldatud jalgsi- või rattamatkadel, mis aitavad tutvuda nii kohalike vaatamisväärsustega kui lisavad päevakavasse mõõdukat liikumiskoormust. Allpool leiate lisaks valiku ideedest vaba-aja sisustamiseks kuurortravikeskusest kaugele minemata.

Värska ümbrus on suurepärane koht jalgrattasadulas ringiliikumiseks. Meil on heas korras kergliiklusteed, maastik on mitmekesine, hulgaliselt kultuuriajaloolisi paiku, mis jäävad teede lähedusse ning loodus pakub silmailu nii päikese kui vihmaga. Teed ei ole ülerahvastatud – võid kilomeetrite kaupa nautida vaikust ja omaette olemist. Jalgrattamatka pikkuse ja marsruudi paneme paika jooksvalt enne matka algust. Matkal saab osaleda kuni 8 inimest. Unustate puhkuse ajaks kõik muu ning saate hingata sõites täiel rinnal.

Kepikõnd on tänapäeva inimese tarvis spetsiaalselt välja töötatud liikumisvorm, kusjuures säilitatud on kõik hea ja vajalik tavalisest käimisest. Kepikõnd on lihtne ja jõukohane igaühele - liigutused lihtsad ja loomulikud ning tehnika saab selgeks juba mõnesajameetrise proovimise järel. Kepikõnni plussiks võib lugeda seda, et keppide abil on enne ja pärast harjutamist hea teha venitusharjutusi. Kepikõnniga saab tegeleda aastaringselt, see on lihtne ja kergesti õpitav, samas turvaline ning kättesaadav igaühele. Meie matk kulgeb kruusa- ja metsateel, kus saab nautida männikuid, kasesalusid, niitusid ja tutvuda vanade Setomaa külade miljööga. Suve teisest poolest on metsad marja- ja seenerikkad, soos punetavad jõhvikad. Kepikõnnimatka pikkuse ja marsruudi paneme paika enne matka algust. Matkadel saab osaleda kuni 10 inimest.
 

IMG_9968-Editweb

Jalgrataste laenutus

Pikemateks retkedeks Värska ümbruses saab soodsalt rentida jalgrattaid. Unustage puhkuse ajaks autorool ning hingake sõites täiel rinnal. Olemas turvaline kergliiklustee.
IMG_9708web

Discgolf

Haarav meeskonnamäng, kus on rohkelt liikumist ja võistlusmoment. Võimalik mängida nii kahekesi kui suurema seltkonnaga. Nädalalõpu paketiga puhkajatele tasuta.

Värska kuurortravikeskuse pakett 6000 sammu on suunatud liikumise soodustamisele.

Pikalombi matkarada

Rabamatk loodusrajal on sobilik nii väiksemale matkasellile kui ka eakale jalutajale. Vaatlustorn annab võimaluse näha toimetamas metsiku looduse asukaid.
terviserada 1

Rannaala terviserada

Terviserada on sobilik kõigile. Rajal on tervisespordi tegemiseks mõeldud vahendid, lastele mänguväljak ja puhkekohad looduse nautimiseks.

Children's room in Värska resort center.

Lastetuba

Lastetuba on renoveerimistööde tõttu suletud veebruar-juuni 2020
Leisure time in Värska resort center.

Vaba-aja keskus

Vaba-aja keskus pakub tubasemat meelelahutust. Lauamängud (s.h. kabe ja male), väike raamatukogu ja koroona.

Танцевальный вечер в кафе Лахе курортного центра Вярска.

Tantsuõhtud Lahe kohvikus

Hetkel on Lahe kohvik avatud kahel õhtul nädalas. Teisipäeviti on seto folklooriõhtu (välja arvatud suvel) ning reedeti tantsuõhtu elava muusikaga. Info piletihinna ja tingimuste kohta jooksvalt sündmuste kuulutustes.
IMG_3929-Editweb

Käimiskeppide laenutus

Lisaks käimiskeppide laenutamisele anname võimaluse õppida instruktoriga õiget tehnikat nende kasutmiseks. Seejärel saab terviserajal iseseisvalt harjutada.

Vaata ka:

pead_ja_katused Tiina Kadarpik

Setomaa ürituste kalender

Planeeri oma puhkus
IMG_7818-Editweb

Värska veekeskus

Tervislik täiskasvanuile ja lõbus lastele!