fbpx

Tsilk kurgu- ja ninasprei 30ml tooteinfo

Millest koosneb Eesti esimene 100% looduslik nina- ja kurgusprei ning kuidas seda kasutada

Looduslik mineraalvee nina- ja kurgusprei Tsilk on Värska 6 puurkaevust pärit 100% looduslik mineraalvesi, mis on mõeldud ninakinnisuse, nohu ja ülemiste hingamisteede ebameeldivate sümptomite leevendamiseks. Nina- ja kurgusprei lahus Tsilk on säilitusaineteta puhas hüpertooniline steriliseerimata mineraalvesi, mis on looduslikult kõrge soola- ja mangaanisisaldusega. Lahuse soolasisaldus on natuke kõrgem keha loomulikust (0,9%-ne NaCl lahus) soolatasemest. Soolane mineraalvesi leevendab ninakinnisust, puhastades samal ajal ninaõõnt liigsest limast, ja aitab seda kaitsta nakkuste eest. Leevendust saab kurguärrituse ja kurgukuivuse korral. Ei ole kahjulikke kõrvalmõjusid, võib kasutada pikema aja jooksul.

Tsilk on I klassi meditsiiniseade, mis kannab CE-märgist. Enne kasutamist lugeda hoolikalt kasutamisjuhiseid.

Kasutamisjuhised
Ainult ninna ja/või kurku pihustamiseks 10–21 päeva jooksul.
1) Eemalda pihustusotsikult kattekork ning otsiku all olev valge klamber.
2) Aseta otsik vastavalt vajadusele ettevaatlikult ninasõõrmesse või suuna kurku.
3) Vajuta otsikut:
2–6-aastased lapsed 1 pihustus ninasõõrmesse või 1–2 pihustust kurku kuni 4 korda ööpäevas. Üle 6-aastased lapsed ja täiskasvanud (sh rasedad ja imetavad emad): 1–2 pihustust ninasõõrmesse või 1–2 pihustust kurku mitte sagedamini kui iga 4 tunni tagant. 4) Pärast iga kasutamist puhastada otsikut kuuma veega. Mitte kasutada alla 2-aastastel lastel.

Koostisosade loetelu
Looduslik mineraalvee nina- ja kurgusprei Tsilk sisaldab 30 ml 595 m sügavuselt Värska 6 puurkaevust pärit looduslikku mineraalvett väärtuslike mineraalide ja mikroelementidega (B, Fe, Mn, Li, Sr, Ba). Mineraalainete sisaldus keskmiselt 1,5–2,1 g/100 ml kohta.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ärge kasutage Tsilka, kui olete ülitundlik selle koostisosade suhtes. Nakkusohu vältimiseks on pudel mõeldud individuaalseks kasutamiseks. Vältida silma pihustamist. Silma sattumisel loputada rohke veega.


Säilitamistingimused
Hoida toatemperatuuril, soovitavalt otsese päikese eest kaitstult. Hoida lastele kättesaamatus kohas.
Pakend: 30 ml pumppihustiga pudel.
Pudel sisaldab antibakteriaalset pumbasüsteemi, mis väldib pisikute sisenemist kogu kasutusaja jooksul. Kõlblikkusaeg 36 kuud. Tsilk kasutusaeg 12 kuud pärast pudeli esmakordset avamist.

Valmistamise kuupäev / partii nr vaata tootelt.
Kõrvaltoimetest teavitamine
Kui teil tekib ükskõik milline kõrvaltoime, pidage nõu oma arsti või apteekriga. Kõrvaltoimetest võite ka ise teavitada www.terviseamet.ee kaudu või tootja e-posti tsilk@spavarska.ee. Teavitades aitate saada rohkem infot meditsiiniseadme ohutusest.

Tootja: Värska kuurortravikeskuse kontserni ettevõte OÜ Värska Vara, Väike-Rõsna küla, Setomaa vald Võrumaa
Päritoluriik: Eesti
Kasutusjuhendi koostamise/viimase läbivaatamise kuupäev 15.04.2020