fbpx

Valgusteraapia


30 minutit
Protseduuri kestus
Sanatooriumis
Asukoht

Valgusteraapia on tunnustatud ravimeetod sügistalvise masenduse vastu. Valgusravist saab abi, kui inimene kannatab väsimuse, energiapuuduse, meeleolu languse, unisuse, suurenenud söögiisu sügisel ja talvel.

T
alvedepressiooni tekkimine on seotud ajus paikneva käbikeha hormooni melatoniiniga. Pimedal ajal on melatoniini tootmine käbikeha poolt suurenenud ja seoses sellega võivad tekkida eelpoolmainitud sümptomid. Valgusteraapia lambivalguse toimel langeb melatoniini tootmine ajus ja seetõttu vähenevad unisus ja meeleoluhäired. Kuna valgus toimib silma võrkkesta kaudu, tuleks korra minuti jooksul mõne sekundi vältel vaadata otse valgusallikasse.

Samas on leitud, et langeb ka teise hormooni, prolaktiini tase. Kõrge prolaktiini tase põhjustab depressiooni. Valgusteraapia mõjutab ka vaheajus paiknevat nn. rütmimeistrit, mis reguleerib une ja ärkveloleku aega. Seega on valgusravitõhus unehäirete puhul, mis on tingitud vahetustega tööst öisel ajal ja ajavahest.

Valgusteraapia vastunäidustused: silma võrkkesta haigused, hiljutised silmaoperatsioonid ja fototundlike ravimite (klorohhiin, liitium, fluoxetin jt.) kasutamine.

SANATOORIUMIS aegade broneerimine telefonil +372 799 3900 või
admin@spavarska.ee