fbpx

Kuidas sündis Tsilk?

Eesti esimese 100% looduslik nina- ja kurgusprei Tsilk loomise lugu

 
 

 
Nina- ja kurgusprei lahus Tsilk sündis Värska kuurortravikeskuse koostööst Tartu Ülikooli teadlastega, kes otsisid vastust küsimusele: Kuidas teha inimestele lihtsasti kättesaadavaks aastakümnete jooksul oma tõhusust ülemistele hingamisteedele tõestanud Värska kuurordi kange ravimineraalvesi?

Tulemusena loodud nina- ja kurgusprei ületas uuringutes kõik ootused. Erinevalt mere- või ookeanivee baasil toodetavatest spreidest sisaldab Tsilga lahus algupäraselt kõiki väärtuslikke mineraale ja mikroelemente (B, Fe, Mn, Li, Sr, Ba) juba optimaalses koguses, see ei vaja lahjendamist ega säilitusaineid. Värska nr. 6 puurkaevust 595 meetri sügavuselt voolavale looduslikule mineraalveele puudub inimtekkeline keskkonnamõju - vesi on maapõue sügavustes puutumatuna püsinud aastatuhandeid.

Lahuse soolasisaldus on natuke kõrgem keha loomulikust (0,9%-ne NaCl lahus) soolatasemest. Soolane mineraalvesi leevendab ninakinnisust, puhastades samal ajal ninaõõnt liigsest limast ja aitab seda kaitsta nakkuste eest. Leevendust saab kurguärrituse ja kurgukuivuse korral. Tsilk ei sisalda tööstuslikke raviaineid ja seetõttu pole sellel kahjulikke kõrvalmõjusid ja seda võib kasutada pikema aja jooksul.

Tsilk tsilk tsilgakõnõ, terves´ tege helü ja meele...
Rõõmsas reklaamvideos proovivad TSILK ninasprei headust Jalmar Vabarna ja Merca. Muusika on loonud ansambel Zetod.
 

 
 

 
Jälgi TSILK spreid ka FACEBOOKIS

TSILK ninasprei artiklid ja meediakajastused
Läbimurre tootearenduses sündis Värska kuurortravikeskuse ja Tartu Ülikooli teadlaste koostööna. Teadlase Enn Karro koostatud artikkel asub SIIN
Värska kuuenda puuraugu saladus. Tartu Ülikooli koostatud videoklippi saab vaadata SIIT
Värska ravimineraalveest loodi nina- ja kurgupihus. Postimeees Tervis veebiartikli leiad SIIT