fbpx

Ravimuda üldvann


10 minutit
Protseduuri kestus
Sanatooriumis
Asukoht

Tegu on Värska kuurortravikeskuse kõige omanäolisema ja levinuma mudaravi protseduuriga, mis annab mõnusalt lõõgastunud enesetunde.

Ravimuda lahjendatakse väga soolase Värska mineraalveega temperatuuril 41-43 kraadi. Magevee ravimuda on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav, biostimuleeriv (ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav) ja kehast liigset vedelikku ning mürke eemaldav protseduur.

Ravimuda mõjub organismile kui termiline, mehhaaniline ja keemiline ärritaja. Tekivad muutused närvi- ja südame-vereringesüsteemis, nahas, vere koostises, ainevahetusprotsessides. Mudaprotseduuride mõjul sageneb haigetel pulss, protseduuri algul ka hingamine, paraneb vereringe. Ravikuuri algul võib kergelt ägeneda krooniline haigusprotsess, sest ainevahetus aktiviseerub.

Värska ravimuda peetakse maailmas üheks ainulaadsemaks ravitoimeliseks mageveemudaks, millele väidetavalt maailmas analoogi ei leidu. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest kümme korda rikkalikum kui meremuda, sisaldab ka väävelvesinikku.

Mudaravi näidustused: reumaatilised haigused, kroonilised liiges- ja lihaspõletikud, lülisamba haigused, lihasatroofia, traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumised, kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem), kroonilised naistehaigused, kroonilised sisehaigused.

Mudaravi vastunäidustused: ägedalt kulgevad põletikulised haigused, hiljutised operatsioonid, naha haavandid, veenipõletikud, suured veenilaiendid jalgadel, südamepuudulikkus, ( raviga kompenseerimata ) hüpertensioon, kasvajalised haigused.

SANATOORIUMIS aegade broneerimine telefonil +372 799 3900 või
admin@spavarska.ee