fbpx
Värska kuurortravikeskuse külalised soolakambris.
Mind vaevasid pidevad kaela- ja seljavalud
18/12/2017
Muutusin taas rõõmsaks, elavaks ning tundub, et isegi pisut nooremaks
Muutusin taas rõõmsaks, elavaks ning tundub, et isegi pisut nooremaks
17/04/2018

Miks on perel külmade tulekuga nina jälle umbes?Talvel esimeste miinuskraadide tulekuga tabab paljusid peresid ebameeldiv üllatus – nii lapsed kui täiskasvanud tunnevad kipitavat kurku ja nina kaudu on raskem hingata. Miks see nii on ja mida selle ennetamiseks ette võtta?

Värska kuurortravikeskuse peaarst dr. Külli Margus selgitab, et põhjuseks on külma saabudes tekkiv temperatuuride kõikumine. „Kütteperioodi algusega viibime suure osa ajast siseruumides, kus õhk on väga kuiv. Õue minnes tabab meie keha tugev kontrast sooja siseruumide õhu ja külma välisõhu vahel. See paneb organismile eriti talve alguses suure koormuse ilmaoludega kohanemiseks ning samal põhjusel jäävad inimesed tihtipeale ka soojamaareisidelt koju saabudes haigeks,“ seletab peaarst.

„Kõik see nõrgestab kokkuvõttes immuunsüsteemi ja muudab meie keha viiruste eest kaitsetuks. Lahenduseks on anda kehale võimaluse taastumiseks,“ soovitab ta. Sarnaste ülemiste hingamisteede murede leevendamiseks ning ennetamiseks sobib näiteks Värska kuurortravikeskuses pakutav soolakamber. „Sool on põletikuvastane ja baktereid hävitav. Soolakambri külastamine mõjub ülemiste hingamisteede vaevuste suhtes hea profülaktikana, eriti mõne päeva jooksul korduvate seansside puhul. Samas on ka soolane mineraalvesi vastupanuvõimet tasakaalustav ja rahustava toimega,“ märgib ravijuht.
Soolakambri ja mineraalvee vanniprotseduuridega puhkus, mida Värska kuurortravikeskus pakub nii peredele kui paaridele talveperioodil soodushinnaga, annabki organismile taastumiseks vajaliku jõu.

Protseduurid koosmõjus veekeskuse- ning saunamõnudega loovad puhta looduse rüpes täiusliku keskkonna. Värska mändide magus lõhn ja Eestis parimaks tunnistatud õhukvaliteet tekitavad koosluse, mille sarnast pole võimalik järgi teha üheski linnapargis. Isegi kõigest nädalavahetus Värska kuurortravikeskuses võib juba teha imesid.

IMG_7818-Editweb

Veekeskus

Tervislik täiskasvanuile ja lõbus lastele!

Paketid

Valik erinevaid pakette tervise tugevdamiseks.