fbpx
Muutusin taas rõõmsaks, elavaks ning tundub, et isegi pisut nooremaks
Muutusin taas rõõmsaks, elavaks ning tundub, et isegi pisut nooremaks
17/04/2018
Seto rahvarõivastes tüdrukud joovad Värska kuurortravikeskusest mineraalvett.
Milline on eriline ja ehe puhkus Setomaal?
14/06/2018

 

Eriline fakt: "Miks on Värska kuurortravil eriliselt tõhus toime ka 6 kuu möödudes?"

 

 
 

 

Liigeshaigused, nahaprobleemid, lihaspinged, perifeerse närvisüsteemi põletikud, kroonilised valusündroomid, stress ja depressioon saavad leevendust Värska kuurortravist.Valutavate põlvede, selja või kaelaga on võimalik saada kergendust umbes nädalasest kuurortravist. Kolme peamist põhjust, miks just Värska protseduurid on ainulaadselt tõhusa ja pikaajalise toimega, selgitab taastusraviarst Dr. Külli Margus.

Sellist ravikooslust, kus ravimuda ja looduslik mineraalvesi on üheskoos, ei ole võimalik saada ühestki teisest sanatooriumist Euroopas. Värskas saab ravivanne loodusliku mineraalveega Värska-6, mille soolsus sarnaneb ookeaniveele ja on kümme korda kangem kui Värska lauaveel. Samal ajal on Värska lahe järvemuda palju rikkalikum oma orgaaniliste ainete poolest, võrrelduna meremudaga.

Kuum mudavann mõjutab organismi termiliselt. Leevenevad lihaspingeid ja sellest tingitud lihasvalud, veresooned laienevad, kiireneb südame töö ja aktiveerub vereringe. Organismist viiakse välja liigne vedelik ja sellega koos jääkained. Pärast mudavanni on nahk pehme, hästi niisutatud. Mineraalvee ravivannide vesi Värska-6 sisaldab mitmeid mikroelemente: vaske, tsinki, strontsiumi, mangaani, broomi, liitiumi, ja vähivastaselt mõjuvat seleeni. Sel ajal kui olete vannis, mõjub teile rahustuvalt ka veeauruga sisse hingatav broom. Leevendust saavad astmanähud, seljavalud, psoriaas, lihaspinged ja terve hulk stressi tekitavaid vaevusi.

Protseduuride mõju kohta 2012-2014. aastatel läbiviidud uuring Eesti ravispaades näitas kõige paremaid tulemusi Värska sanatooriumis ravi saanutel. Muda- ja mineraalvannid, kombineerituna massaaži ja võimlemisega vähendasid 6 päevaga põlveliigeste jäikust ning valulikkust isegi kuue kuu möödudes.

Unikaalne loodusressurss, tõhusad protseduurid ja uuringute tulemused – nende kolme põhjuse tõttu tasubki tulla Värskasse, kus soodsamale hinnale lisaks saate ka parema tulemuse.