fbpx

Kinesioteipimine

Kinesioteip ja spetsiaalne kinesioteipimise meetod leiutati eesmärgiga toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse. Elastne ja nahasõbralik teip aitab taastada , parandada ning soodustada lihaste ja liigeste liikumist. Kinesioteipimine on tõestanud oma efektiivsust ravimeetodina ning seda kasutatakse laialdaselt kogu maailmas spordimeditsiini ja füsioteraapia valdkonnas.

Kui lihas on ülekoormatud või vigastatud, siis see muutub põletikuliseks ja tursub. Tursunud lihas survestab seestpoolt nahka, mille tagajärjel kokkusurutud lümfiringe aeglustub. Lümfivedeliku kuhjumisel aktiveeruvad valuretseptorid ja tulemuseks on valuaisting, mis nõrgestab kahjustatud lihast ja aeglustab paranemist.

Kui venitusasendisse viidud lihasele paigaldada kinesioteip, siis selle normaalasendisse viimisel tekivad teibile ja selle all asetsevale nahale kortsukesed. Kortsukesed tõstavad nahka ning suurendavad vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel. Selle tulemusel paraneb lümfivedeliku ringlus jakiireneb paranemisprotsess. Paigaldatud kinesioteibi toimel turse alaneb, valu väheneb ning lihase jõu-ja elastsusomadused paranevad. Kinesioteipimist teostavad vastava väljaõppe saanud spetsialistid.
30 minutit

Protseduuri kestus


Ravilas

Asukoht