Otsi tube ja hindu


Vaba aeg

Sõltumata aastaajast on Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse külastajad alati lummatud imekaunist Setomaa loodusest, eemal linnamürast ja tööstusest. Magus männimetsaõhk ning jalutuskäigud matkarajal tagavad hea isu ja kosutava une.
Puhkus Värskas on midagi enamat, kui lihtsalt tõhusad raviprotseduurid, spaa-hoolitsused, lummava järvevaatega toad ja maitsev kohalik söök. Kuurort oma erilise mikroklimaga asub tööstusliku saasteta ja müravabas keskkonnas. Kõike seda saab aasta ringi uudistada ning nautida.

K
ui raviprotseduuride või Värska Veekeskuse nautimisest jääb aega üle, saab seda põnevalt veeta nii õues kui ka majas sees. Loomulikult ärgitame oma puhkajaid eelkõige aktiivsematele tegevustele, mis aitavad keha ja vaimu tervena hoida. Näiteks disc-golf sanatooriumi kõrval rohelisel rannaalal pakub alati rohkelt rõõmu igas eas mängijatele, arendab koordinatsiooni, meeskonnatunnet ja annab võimaluse liikuda värskes õhus. Soojemate ilmadega saab kasutada lõbusaks koosolemiseks ka pikniku ja grillimisplatse. Suvel on võimalik järve ääres päikest võtta, ujuda või süüa jäätist rannakohvikus.

Väike rabamatk Pikalombi loodusrajal on sobilik nii väiksemale matkasellile kui ka eakale jalutajale. Pikem ring eeldab nii veekindlaid jalanõusid kui ka valmisolekut paaritunniseks retkeks. Vaatlustorn annab võimaluse näha metsiku looduse asukaid toimetamas otsekui peo peal.

Pikemateks retkedeks Värska ümbruses saab soodsa hinnaga rentida jalgrattaid. Turvaline kergliiklustee kulgeb sanatooriumist läbi Veekeskuse otse Värskasse – kirikust ja keskusest mööda Seto Talumuuseumini..

Tubasemat meelelahutust saab vabaaja keskuses, kus on väike raamatukogu, internetipunkt, lauamängud (s.h. kabe ja male), piljard, lauatennis ja koroona. Iganädalased tegevused kohvikus Lahe on teisipäevane seto folklooriõhtu koos tantsuga ning reedene tantsuõhtu elava muusikaga.

IMG_9708web

Mida teha

Toredaid mõtteid kohapeal ajaveetmiseks
Seto talumuuseum BEDU1027web

Kuhu minna

Häid ideid piirkonna avastamiseks